Rakiety blind tenisa w Toruniu

Kto zostanie tegorocznym mistrzem Polski w blind tenisie, a kto będzie musiał obejść się smakiem? Wszystko rozstrzygnie się w dniach 20-21 maja na kortach toruńskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Od trzech lat niewidomi i słabowidzący pasjonaci białego sportu z całego kraju sprawdzają swoje siły podczas ogólnopolskiego turnieju. Tegoroczna edycja po raz pierwszy uzyskała oficjalną rangę mistrzostw Polski i odbędzie się pod egidą Polskiego Związku Tenisowego.
IV Ogólnopolski Turniej Blind Tenisa RAKIETY ATNiS to wydarzenie, podczas którego spotka się 40 niewidomych i słabowidzących zawodników tenisa ziemnego, by powalczyć o podium. Impreza, której organizatorem jest Fundacja Widzimy Inaczej, rozpocznie się w sobotę, 20 maja o godz. 10.00. Rozgrywki potrwają do niedzieli, 21 maja, do około godz. 18. Prowadzone będą na kortach MOSiR w Toruniu, przy ul. Szosa Chełmińska 75.

Gdzie oglądać?

Blindtenisistom kibicować może każdy, kto przyjdzie na korty, jednak publiczność proszona jest o zachowanie ciszy, by zawodnikom łatwiej było skoncentrować się na dźwięku piłki. Rozgrywki śledzić można również przez internet, ponieważ wydarzenie będzie streamingowane.
Link zostanie podany najpóźniej dzień przed turniejem na stronie internetowej Fundacji Widzimy Inaczej oraz na fanpage’u Widzimy Inaczej na Facebooku.

Projekt „IV Ogólnopolski Turniej Blind Tenisa RAKIETY ATNiS” współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje: biuro@widzimyinaczej.org.pl; tel. 605 368 660 lub koordynator turnieju Paweł Chobot, pawel@widzimyinaczej.org.pl, tel. 501772725.

 

 

Może Ci się również spodoba