Rakiety ATNiS

Najwyższa pora wymienić sprzęt do blind tenisa, dlatego dziś wysyłamy do Japonii zamówienie na piłki, kupujemy też nowe materiały pomocnicze typu: kosz i torba do piłek, gogle dla graczy oraz znaczniki, taśmy i linki do oznaczenia kortu. A to wszystko w ramach projektu „Rakiety ATNiS – wyposażenie sportowe”, dzięki któremu nasz ukochany blind tenis może się rozwijać.

Dlaczego kupujemy piłki za granicą? Ponieważ w Polsce nie ma takiej możliwości, piłki do zwykłego tenisa nie sprawdzą się w przypadku graczy z dysfunkcją wzroku. IBTA (międzynarodowa organizacja gry w blind tenisa) rekomenduje te produkowane w Japonii.

Jak wygląda piłka do blind tenisa? Jest nieco większa od tej używanej w tenisie ziemnym, i wykonana z miękkiego, gąbczastego materiału, co z jednej strony spowalnia jej lot, a z drugiej nie niesie ryzyka kontuzji w przypadku trafienia w zawodnika. W jej wnętrzu znajduje się mniejsza piłeczka, podobna do golfowej, która wypełniona jest śrutem, więc przy każdym uderzeniu wydaje ona dźwięk, jak grzechotka. 

Projekt „Rakiety ATNiS – wyposażenie sportowe” finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach konkursu „Doposażenie warszawskich organizacji pozarządowych”.

Może Ci się również spodoba